Body Work

Body Work to poznański klub fitness, który charakteryzuje się nietypowym dla tego rodzaju placówek podejściem do treningu. Jak najbardziej chce wszechstronnie rozwinąć sprawność fizyczną klubowiczów, niemniej zupełnie ze swej oferty wyeliminował powszechnie znane maszyny oporowe. Wychodzi bowiem z założenia, że skoro przez setki lat nie były potrzebne do nabierania siły, masy i sprawności, tak samo nie są potrzebne teraz.

Nie oznacza to, że w Body Work znajduje się podłoga i ewentualnie drążki. Klub jest doskonale wyposażony, jednak w sprzęt, który wymaga pracy całego ciała. Podzielono go na kilka stref. Pierwszą z nich jest strefa biegowa, w której mieści się 18 metrowy pas sztucznej trawy, na którym można uprawiać ćwiczenia sprawnościowo – biegowe. Strefa diagnostyczna wyposażona jest w sprzęt do diagnostyki składu ciała oraz mobilności ruchowej, pod które można dobrać najlepszy rodzaj treningu. W strefie ruchu ćwiczący poznają podstawy aktywności fizycznej i zasady wykonywania ćwiczeń, mogą rozgrzać się na roweru lub bieżni a także ćwiczyć na taśmach TRX i wyciągach Versa. W strefie siły znajdują się wolne ciężary, takie jak hantle, kettle i sztangi oraz drążki do podciągania. W klubie Body Work znajduje się też sala do zajęć grupowych i szkoleń, sauna i bar.

Treningi można w Body Work odbywać samodzielnie lub pod okiem trenera osobistego. Klub proponuje też specjalne, 6-o tygodniowe kompleksowe plany poprawy sylwetki i sprawności fizycznej. Prowadzone są zajęcia grupowe z atletyki, treningu funkcjonalnego, TRX, pilatesu, treningów z użyciem odważników kulowych czy jogi.

Nazwa autora: Michu

Wyróżnione posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *